Özel Ders

ozel-ders-2

Özel Ders Sistemimiz

Eğitim sistemimiz ile alacağınız Özel dersler eşliğinde sınava en iyi imkanlar ile hazırlanacaksınız , hedeflerinize ve eksiklerinize yönelik yapılan çalışmalar sonucunda bir program eşliğinde yeterli eğitimi göreceksiniz.

Derslerimiz

DERS

Program

ette

Özel Dersin Faydaları

Özel dersin hayatımızdaki yeri ve öğrencilere kattıkları artık kabul edilmiş bir gerçek. Hayatta her insan farklıdır yapısı, öğrenme düzeyi, bakış açısı, anlama kapasitesi, eğitim seviyesi farklıdır.Özel dersin faydası işte burada kendini gösteriyor. Her öğrenciye farklı bir bakış açısı getiren ve öğrencinin; öğrenme düzeyine,zamanına göre şekillenen özel dersin faydalarını sıralamak gerekirse:

Birebir Özel Ders :

Bilindiği gibi sınıf ortamında çok öğrenci ve bir öğretmen bulunur özel ders yapısı itibari ile birebirdir. Bir öğrenciye karşılık tek bir eğitmen ile eğitimler gerçekleşir. Bu durum eğitimin kalitesini şüphesiz arttırır. Öğrencinin eksiğine göre anında müdahale edilir.

Kalıcı Özel Ders :

Sınıflarda yapılan eğitimlerde öğrenciler odaklanma sorunu yaşıyor. Bu durumun oluşmasında bir çok sebep bulunuyor. Neyse ki özel ders birebir olması sebebiyle odaklanma sorununu ortadan kaldırıyor. İlgi dağınıklığı olsa dahi eğitmenlerin anında müdahalesi sayesinde ilgi tekrardan sağlanıyor. Bu şekilde yapılan dersler çok daha kalıcı oluyor.

Esnek Yapılı Olan Özel Ders :

Destek amaçlı eğitim kurumları okullar gibi belli saat ve programlara yönelik müfredatlara sahiptir. Her öğrencinin ihtiyacı farklı olabilmesine rağmen herkes aynı eğitimi ve müfredatı görür. Bu durum özel dersin savunduğu eğitime göre oldukça yanlıştır. Özel ders öğrencinin ihtiyacı olan eğitimi verir. Öğrencinin en uygun olduğu saatler belirlenerek strateji belirlenir.

İhtiyaca Yönelik Özel Ders :

Eğitmenler her özel ders öğrencisi için kendilerine özgü çalışma planı oluştururlar. Bunun sebebi her öğrencinin ihtiyacı olan ders, konu farklılık gösterebilmektedir. Eğitmenler hazırladığı planlar ile öğrencinin en çok ihtiyacı olan konulara ağırlık verirler. Bu şekilde öğrenciler bilgiyi en üst düzeyde alabilmektedir.

Özel Ders Ortamı :

Sınıflarda veya kalabalık ortamlarda yapılan eğitimlerde toplum baskısı yada kalabalık psikolojisi sebebi ile öğrenciler çekingen kalabiliyor. Özel ders birebir olması sebebi ile bu tarz yaklaşımlardan uzak kalabilmektedir. Özel dersler özellikle ev ortamında yapılmaktadır. Ev ortamında öğrencilerin kendine güveni yüksektir. Bu şekilde eğitim gören öğrenciler korkularının eğitimlerine engel olmasının önüne geçmektedirler.

Özel Ders Bakış Açısını Geliştirir :

Özel dersin en önemli özelleklerinden birisi öğrencinin çözüm yollarındaki tekdüzelikten kurtulmasını sağlamaktır. Eğitmenin farklı teknik ve ipuçları ile öğrencinin konuya farklı açılardan bakması sağlanır.Öğrenci ezberci bir eğitimden ziyade konunun mantığını anlayarak farklı yollardan çözüm üretibelme yetisine kavuşur. Bu sayede ezber yaptığı soruyu hatırlamak zorunda kalmaz , mantığını anladığı için farklı çözümler üretebilir.

Özel Ders İle Çabuk Verim Alma :

Eğitimde düzen ve istikrar en önemli unsurlardır. Kurumumuzca düzenli olarak ders alınması tavsiye edilmektedir. Ancak özel ders öğrencinin eksik olduğu ders ve konulara direk ilişkin olarak çözümler üretildiği için eksikler çabuk giderilir. Fakat düzenli olarak alınmayan dersler konular arasında kopukluğa sebebiyet verebilir. Çabuk alınan verim tekrar edilmesi ve düzenli bir denetimden geçmesi başarının devamını sağlamaktadır.

Daha Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurunuz.

Translate »